O Hit-Air

Pojďme si nejprve říct několik informací o této japonské značce.

Airbagový systém Hit-Air vyrábí společnost Mugen Denko Co., Ltd. která sídlí v japonské Nagoye.

Mugen Denko Co., Ltd. zahájili proces výzkumu a vývoje airbagového systému pro motorkáře již v roce 1995 a v roce 1998, oznámili zhotovení prvního airbagového produktu na světě. Lze tedy bez nadsázky tvrdit, že tato japonská firma byla v té době průkopníkem výroby airbagových systémů pro motorkáře. V následujícím roce se Japoncům podařilo i přes velmi vysoké bezpečnostní standardy uvést svůj airbagový systém do Evropy.

Není tajemstvím, že Mugen Denko Co., Ltd. své produkty dodává německému LOUIS, italskému SPIDI, švýcarskému IXS. Díky japonské preciznosti si tyto prvky pasivní ochrany získaly postupem času reputaci vysoké spolehlivosti nejen v Evropě, ale i po celém světě.

Zajímavostí pro neznalé určitě je, že Mugen Denko Co., Ltd. vyrábí airbagové produkty nejen pro motorkáře, ale i pro jezdce na koních.

Výroba airbagových vest a bund byla oficiálně zahájena v roce 2001.

Během následujících let se Mugen Denko Co., Ltd. stali dodavatelem airbagových systémů pro moto jednotky Japonského policejního velitelství, Španělské policie, velitelství Imperiální gardy pro jejich jezdce na koních, Dubajské, Kuvajtské a Čínské policie a Francouzského četnictva.

Další zlom nastal, když Japonský institut pro výzkum automobilů Inc. (JARI) zveřejnil vyhodnocení testů, kdy výsledky dokázaly, že díky unikátnosti japonského airbagového systému Hit-Air dochází prokazatelně ke snížení závažnosti poranění, včetně krku a hlavy.

Poté následovaly dodávky Japonské policii a Hasičskému sboru japonských pobřežních oblastí, Irské, Australské, Turecké, Španělské, Korejské, Bahrajnské a Švédské jízdní policii.

Cesta značky Hit-Air prošla dlouhým vývojem a kvalitu produktů potvrzují nejen výsledky výzkumů, certifikace a dokonce patenty (bederní airbag u vesty MLV2 je patentovaný), řada ocenění, ale také organizace, které značce Hit-Air dlouhé roky důvěřují. Není tedy náhodou, že hlavními odběrateli jsou profesionální složky z řad IZS, pro které je prioritou bezpečnost a ochrana jejich zaměstnanců.

V tomto rozměru je úžasné, že i my „obyčejní“ motorkáři si můžeme dovolit zakoupit za velmi příznivou cenu moto airbag, který je schopen ochránit naše zdraví a život!

 

A proč se vlastně věnuji osvětě a airbagovému systému Hit-Air já a jak dlouho?

Můj příběh začal před sedmi lety, kdy jsem objevila tento produkt na českém trhu. Tou dobou jsem byla matkou malého syna a samoživitelkou, jejíž vášní byla právě jízda na motorce a vlastní bezpečnost byla pro mě logicky prioritou. Zároveň jsem však byla (a stále jsem) zvídavou redaktorkou moto cestovatelského Magazínu Motoroute. Airbagový systém pro motorkáře mě velmi zaujal a z tohoto důvodu si domluvila zapůjčení moto airbagu na moji cestu přes Balkán do Řecka, na kterou jsem se sama vydala. Při návratu jsem však v Budapešti v Maďarsku, měla poměrně vážnou nehodu, kdy jsem v celkem velké rychlosti přeletěla přes automobil a poté dopadla ve zhruba 15 m vzdálenosti tvrdě na asfalt. Naštěstí jsem měla airbag Hit-Air!!! Ani ve snu jsem nemohla tušit, že můj novinářský test s tímto prvkem pasivní ochrany proběhne až takhle "naostro"...  Ke svému neskutečnému údivu, jsem za hodinu byla schopna nepochybně díky dobré práci airbagu opět usednout na motorku a bez jakékoliv asistence dokončit cestu domů do Čech. 

Díky této zkušenosti jsem v mnohem větší intenzitě pochopila důležitost kvalitní ochrany a s distributorem Hit-Air jsme se dohodli na spolupráci. Od té doby se aktivně věnuji nejen prodeji, ale prioritně prezentacím a předávání informací týkajících se prvků pasivní ochrany a airbagových systémů pro motorkáře. Ať už jde o mechanický systém Hit-Air, nebo elektronický Tech-Air®,  In&Motion, které jsou na našem trhu také k dispozici (včetně tohoto e-shopu).

Nemám ráda, když kdokoliv nazývá tyto systémy konkurenčními. Absolutně to tak nevnímám!!! Mám názor, že každý z těchto systémů má svou specifickou klientelu, která se svými potřebami míjí. Veškeré certifikované airbagové systémy jsou velmi kvalitní, každý si najde "to svoje". Hledat u nich "mouchy" či kritizovat cokoliv, co má schopnost ochránit lidský život, či zdraví je velmi zpátečnické!!! Mým mottem je: "Jezděte v jaké značce jen chcete, ale hlavně v tom jezděte, protože Vám to může zachránit život!!!" Nejvíc důležité je, aby byl dotyčný spokojen a moto airbag byl pro něho při jízdě (po moto oblečení) "třetí kůží" (ta první je vždy vaše) a splňoval přesně to, co od něj jezdec očekává! 

Obrovským způsobem si Vážím firem jako je Vágner sport s.r.o. (RST)PSÍ HUBÍK S.R.O. nebo například Bikers Crown s.r.o., kteří osvětě a bezpečnosti motorkářů v České republice  věnovali opravdu hodně své energie!!! 

Ač jsem ambasadorem japonské značky Hit-Air pro ČR a Slovensko, má cesta je vysvětlit těm, kteří mají zájem, souvislosti a rozdíly základních airbagových systémů a nechat každého, aby se na základě předaných informací sám rozhodl, jaký systém bude vyhovovat právě jemu! Pokud se následně rozhodnete pro produkty, které zde nabízím, budu však velmi potěšena.

Vážím si Vaší důvěry! Zorka